سه شنبه ۲۴ فروردین ماه ۱۴۰۰

[layerslider id="1"]

iMac 24.5 inch Retina

رایانه های همه کاره (AIO ها) مانند Microsoft Surface Studio، تنها با چند به روز رسانی جزئی و طراحی iMac و اجزای آن بعد از سال ۲۰۱۲ به محصول AIO اپل تبدیل شدند. اما اکثر مدل های مشابه صفحه نمایش های بزرگ تر دارند و قیمت شان بالا شش میلیون است و به همین دلیل با iMac 27 ایچ رقابت می کنند. مدل ۲۱٫۵ رقیبی ندارد. با این وجود، به روز رسانی های اخیر اپل و محصول AIO ارزان و کوچک تر یک انقلاب به حساب می آید که از پورت های به روز شده، گرافیک مجزا و نمایش ۴K لرزان استفاده می کند. با توجه به قیمت پایین و نیاز برخی کاربران با صفحه نمایش های بزرگ، ۲۱٫۵ اینچ و صفحه نمایش ۴K، یک رایانه همه کاره و یکی از بهترین گزینه ها است.

المینیوم براق و طراحی شیشه
طراحی iMac 21.5 اینجی ۲۰۱۷ شبیه نسخه سال ۲۰۱۵ که اندازه های ۱۷٫۷ در ۲۰٫۸ و ۶٫۹ اینچ یکسانی دارد. با وجود ظاهر کلاسیک، iMac آلمینیوم شیشه طراحی عالی ندارد و در مقایسه با B50 جدید تر به نظر می رسد. در سمت راست عکس، Headset Jack، پورت Ethenet و رم ریدر، ۴ پورت یو اس بی و دو پورت USB-C/Thunderbolt3 را مشاهده می کنید. جا دادن آن ها پشت صفحه نمایش به طراحی منظم کمک می کند، آمام در مقایسه با پورت های کناری از جمله Dell Optiplex 7450 همه کاره و HP Envy 24 Curved استفاده از آن ها سخت تر است.
پورت های USB-C/Thunderbolt3 مهم هستند، چرا گه با پورت های USB-C/Thunderbolt2 iMac 2015 جایگزین شده اند و بر شهرت آن ها حتی در ویندوز افزوده می شود. این پورت ها انتقال داده را تسهیل می کنند. برای آن هایی که Thunderbolt2 را مانند هارد درایو های اکسترنال یا صفحه نمایش ها حمل می کنند، اپل اداپتور Thunderbolt3 به Thunderbolt2 را با قیمت ۱۵۰ هزار تومان می فروشد. ادپتور های شخص ثالث هم برای پورت های نمایش و مانیتور های HDMI در دسترس هستند.
مزایا. صفحه نمایش DCI-P3 4K یا صفحه نمایش ۵K خارجی. گرافیک مجزا. Hybrid SSD/HDD Fusion Drive پورت های USB-C/Thunderbolt3. صفحه کلید و موس بی سیم.
معایب. صفحه کلید تاریک. پورت ها و شیار های کارت SD در پشت صفحه قرار دارند. از اتصال های HDMI داخلی و پورت صفحه نمایش داخلی استفاده نمی کند. این سیستم می تواند تا مانیتور های ۴K یا ۵k از جمله صفحه نمایش ۴K داخلی پشتیبانی کند. اما به راحتی نمی توان از خود iMac به عنوان یک صفحه نمایش خارجی برای یک نت بوک یا رایانه دیگر استفاده کرد، اما این کار به راحتی در Lenovo B50 یا HP Envy 34 Curved انجام می شود، زیرا هیچ اتصال HDMI درونی یا پورت صفحه نمایش درونی ندارد.

صفحه نمایش عالی
صفحه نمایش ۴K Retina تقریبا شبیه به نسخه های قبلی iMac است و رزلوشن ۴۰۹۶ در ۲۳۰۴ و شیشه گوشه به گوشه الزاما چیز بدی نیست. صفحه نمایش عالی است و تصاویر شفاف به نظر می رسند. پیشرفت هایی در ۵۰۰ nit backlight صورت گرفته که صفحه نمایش را برای استفاده روزمره کاربران مناسب می سازد. Microsoft Surface Studio 28 اینچ مانند iMac 27 اینچ دامنه رنگ DCI-P3 و رنگ ۱۰ بیت را دارند که به رنگ های شفاف تر و دقیق تر منجر می شود. آن هایی که به دنبال صفحه نمایش ۵K Retina هستند باید با پرداخت هزینه بیشتر iMac 27 اینچ را خریداری کنند چرا که نسخه ۲۱٫۵ اینچ در نهایت به ۴K می رسد. اگر به دنبال صفحه نمایش لمسی هستد، باید به سراغ یک ماشین ویندوز بروید. اپل قرار است چند ویژگی را در به روز رسانی های macOS ،High Sierra اضافه کند اما به صفحه نمایش لمسی تنها برای ios است. پردازشگر Kaby Lake Intel Core و گرافیک مجزا AMD Radeon، صفحه نمایش ۴K لرزان را تکمیل می کنند. گستره رنگی DCI-P3 صفحه نمایش به تصاویر رنگی و دقیق تر منجر می شود.

بلند گو ها و لوازم جانبی مناسب
بلند گو های استیو داخلی برای محیط کار و خانه مناسب هستند و می توانید در فضای اتاق ها از آن استفاده کنید. در برخی از آزمایش های ما صدای بم شنیدیم، امادر کل از Dell XPS 27 (7760) بهتر است، هشت بلند گو و دو پخش کننده غیر فعال دارد. بلند گو های iMac آن قدر قوی هستند که می توانید از آن ها برای ویرایش فیلم ها استفاده کنید اما در هر صورت استفاده از هدفون کیفیت را ارتقاء می دهد.
موس ۲ جادویی یا صفحه کلید جادویی و بلوتوث با iMac همخوانی دارند. به جای Trackpad 2 جادویی می توانید با پرداخت ۱۵۰ هزار تومان از موس استفاده کنید، قیمت موس و trackpad هر دو چهار صد و پنجاه تومان است. لوازم جانبی بی سیم اپل، کابل USB به Lightening را شامل می شود که با استفاده از ن می توانید از کیبورد سیمی استفاده کنید. تنها مشکل این است که در مقایسه با صفحه کلید ها و موس های رایانه باریک هستد. اما حتی این لوازم جانبی موس و صفحه کلید پلاستیکی هم در مقایسه با Lenovo B50 از کیفیت بالایی برخوردار هستند. iMac از وای فای ۸۰۲٫۱۱ac و بلوتوث ۴٫۲ پشتبانی می کند.

به روز رسانی مخفی
نسخه اصلی iMac 4K، ۲۱٫۵ اینچی (چهار میلیون و نیم) از رم ۸ گیگابایت و پردازشگر ۳GHz Core I5 و هارد درایو ۱TB استفاده می کند. نسخه چهارمیلیون وشش صد هزار تومان بررسی شده، از همان رم استفاده می کند، CPU 3.4GHz Core I 5 و Fusion Drive 1 TB استفاده می کند که SSD/HDD hybrid اپل است. بخش ۳۲GB SSD Fusion Drive به بوت رایانه و اجرای سریع تر برنامه ها به خصوص در مقایسه با سیستم های هارد درایو مانند base-level non-Retina iMac یا Acer Aspire Z3 ( AZ3-715-UR15) کمک می کند. iMac از طراحی شفاف جدید استفاده می کند که انتخاب مناسبی به حساب می آید. می توان این مدل به روز شده را با قیمت حدود دو میلیون تومان به رم ۳۲GB مجهز کرد و با قیمت حدود دو میلیون یک رم ۱TB را به آن اضافه کرد. با این قیمت، بهتر است مدل iMac 27 اینچ یا برای صفحه نمایش بزرگ تر Microsoft Surface Studio را بررسی کنید که بخش های داخلی قوی تری دارند. اما هر نسخه ای از iMac را که خریداری کنید، باید قبل از سفارش تنظیمات های آن را بررسی کنید، چون که شاسی به خوبی مهر و موم شده که به روز رسانی های آتی را محدود می کند (یکی از راه حل ها در نسخه ۲۷ اینچی به روز رسانی حافظه در پشت است). iMac یک سال ضمانت و نه روز حمایت فنی رایگان دارد.

عملکرد ثابت
پردازشگر Intel Core i5-7500 و گرافیک AMD Radeon Pro 560 مجزا iMac باعث شده تا این محصول نتایج خوبی را در آزمایش ها کسب کند. آزمایش Handbrake را در ۱ دقیقه و ۴ ثانیه انجام داد که هشت ثانیه از Dell XPS 27 کند تر است. آزمایش Photoshop هم در ۳ دقیقه و ۸ ثانیه انجام شد و به همین دلیل ۱ ثانیه کند تر از Dell Optiplex7450 است. این ما نمرات بالایی نیستند اما امتیاز ها جالب است. در تجربه ما، هر سیستمی که مرز یک دقیقه در Handbrake و سه دقیقه در Photoshop را بشکند خوب است. با توجه به قیمت های رقبای دیگر برای مثال iMac 27 اینچی، Microsoft Surface Studio و HP Envy 34 Curved عملکرد در اکثر حوزه ها متوسط است. برای مثال اختلاف نمره iMac25 اینچی در Handbrake در یک ثانیه بود به همین دلیل به مدل های دیگر نزدیک است و اختلاف نمره Photoshop 5 ثانیه بود. عملکرد چند رسانه ای هم به iMac 2015 شبیه است، با این وجود، این به روز رسانی چندان هم ضروری نیت. اکثر رایانه های همه کاره برای بازی های سنگین ساخته نشده اند، اما iMac نمرات خوبی را در بازی های سه بعدی کسب کرد. نسبت های رفیم قابل بازی (بالای ۳۰ fps) را در آزمایش Heaven (45fps) و Valley (64fps) با کیفیت متوسط کسب کرد. زمانی که همین آزمایش ها را با کیفیت ultra در رزلوشن ۴K اجرا کنید، نتایج در انیمیشن های روان بسیار کند هستند. با توجه به این موضوع، iMac 2017، در مقایسه با سیستم هایی با گرافیک یکپارچه در فعالیت های سه بعدی و سیستم هایی با GPU های سطح ورودی مانند Acer Aspire Z3، عملکرد بهتری دارد. تنها سیستمی در جدول شاخص که می تواند هر دو بازی را به راحتی در رزلوشن Ultra Full HD پخش کند، Microsoft Surface Studio بود که یک از GeForce GTX 980M مخصوص بازی استفاده می کند. می توانید بازی های معمولی را در iMac اجرا کنی، اما باید از یک پنجره کوچک یا صفحه نمایش با رزلوشن بالا تر ۱۳۶۶در ۷۶۸ استفاده کنید. Radeaon Pro GPU در بررسی ما می تواند از VR استفاده کند و در سال بعد macOS High Sierra از آن پشنیبانی خواهد کرد. واقعیت افزوده (AR) در حال حاضر در macOS قابل اجرا نیست، اما اپل آن را در iPad Pro و iPhone نمایش داده است.

در مقایسه با محصولات مشابه
iMac 27 اینچی در رقابت با رایانه های همه کاره آسیب پذیر تر است و iMac 21.5 اینچی با نمایش ۴K Retina حداقل در زمان حال در موقعیت بهتری قرار دارد. سیستم های ویندوز مانند Surface Studio ده میلیون تومانی و Dell XPS 27 شش میلیون تومانی محصولات جذابی هستند،اما iMac 21.5 هیچ قیمت بهتری دارد و تا زمانی که صفحه نمایش کوچک مشکل ساز نباشد، گزینه خوبی است. یک پردازش گر به روز شده، گرافیک مجزا و صفحه نمایش جالب به این iMac کوچک تر کمک می کند تا نسبت به Lenovo B50 قدیمی متوسط برتری پیدا کند. Lenovo B50 یک رایانه همه کاره خلاق است که می توان از آن به جای رایانه های بزرگ تر مانند Microsoft Surface Studio، یا iMac 27 اینچی یا iMac Pro اپل Workstation class که به زودی وارد بازار می شود استفاده کرد. اکثر رایانه های همه کاره برای بازی ساخته نشده اند، اما iMac امتیاز های بالایی در آزمایش های بازی ها سه بعدی کسب کرد.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *