شنبه ۱۸ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰

[layerslider id="1"]

تمیز کردن لوازم الکتریکی

شاید با آگاهی از این موارد تمام لوازم تان را با تمیز کننده ها بشویید. اما به جای این کار بهتر است از دستمال های میکرو فایبر، آب مقطر، گوش پاک کن، ایزوپروکیل الکل، یک ظرف صابون و دستور العمل زیر برای تمیز کردن دستگاه هایتان استفاده کنید.
توجه: قبل از شروع کار، دستگاه ها را از پریز جدا کنید.

گوش های هوشمند و تب لت ها
بسیاری از افراد از گوشی ها همراه در محیط های غیر بهداشتی (سرویس های بهداشت) استفاده می کنند.در سرویس های بهداشتی دست هایتان را می شویید،اما وقتی به گوشی هایتان دست می زنید، جرم ها وارد گوشی می شوند. گوشی های همراه ده برابر از سرویس های بهداشتی باکتری بیشتری به خود جذب می کنند. برای تمیز کردن تلفن ها یا تب لت هایی که از محافظ صفحه نمایش استفاده نمی کنند، باید بیشتر مراقب باشید. زیرا برخی از دستگاه ها از یک لایه مقاوم در برابر اثر انگشت استفاده می کنند که در مواردی از بین می روند. بهترین راه برای تمیز استفاده از آب مقطر و دستمال میکرو فایبر است. از گوش پاک کن برای تمیز کردن درز ها استفاده کنید. اگر دستگاه شما محافظ صفحه (شیشه یا پلاستیک تازک) دارد، از ایزوپروکیل الکل، گوش مقطر و بطری و دستمال میکروفایبر استفاده کنید.
الکل را با آب ترکیب کنید و با دستمال بدون پرز و این محلول تلفن را پاک کنید. برای تمیز کردن دائم دستگاه ها، لوازم تمیز کننده را در دسترس قرار دهید. می توانید از حوله های تمیز کننده استفاده کنید. این حوله ها در بسته های کوچک قرار می گیرند و جیب یا کیف شما جا می شوند. لپ تاب. لپ تاب ها در حرکت هستند، به همین دلیل به راحتی می توانند مسافر های غیر قانونی را با خود حمل کنند. دستگاه را برعکس کنید و برای رهایی از شر بزرگ ترین مهاجم ها مانند کثیفی و تکه های خرد آن را تکان دهید. بعد از تمیز کننده ها استفاده کنید. سپس لپ تاب خود را از برق بکشید و باطری را جدا کنید. با استفاده از دستمال میکرو فایبر خیس، بر روی سطوح پلاستیکی و فلزی بکشید.برای پاک کردن LCD، از محصولات مخصوص مانند تمیز کننده های طبیعی صفحه و دستمال بدون پرز استفاده کنید تا خط بر روی دستگاه شما نیافتد. برای صفحه نمایش، از آب یا تمیز کننده عینک استفاده کنید.

کامپیوتر های خانگی
مانیتور رایانه، پنجره شما به دنیا است، اما یک پنجره واقعی به حساب نمی آید. پس از تمیز کننده های شیشه استفاده نکنید. در عوض دستمال نمدار با آب مقطر و تمیز کننده نمایش LCD لپ تاب را تهیه کنید. اگر لکه هایی وجود داشته باشد، صفحه نمایش را با دستمال بدون پرز تمیز کیند، فقط از آب یا تمیز کننده شیشه برای تمیز کردن الکه ها استفاده کنید. برای پلاستیک های دور صفحه نمایش از شیشه پاک کن یا آب کمک بگیرید. در جاهای دیگر هم همین کار را تکرار کنید: با دستمال یا آب، تمیز کننده همه منظوره یا ترکبیی از نیمی الکل ایزوپروپیل و نصف آب نظافت را انجام دهید. شکل کارخانه جرم خیلی از افراد گوشی هایشان را به محیط های غیر بهداشتی می برند. با نظافت دستگاه ها، باکتری ها را از خود دور کنید.

تکه های غذا
آیا در هنگام استفاده از اینترنت غذا می خورید؟ قبل از کپک زدن مواد خوراکی آن ها را از کیبورد بیرون بیاورید. شاید تکه های غذا بر روی کیبورد ریخته باشد و این تکه ها وارد کیبورد شده باشند. کیبورد را تکان دهید و با هوای فشرده کثیفی های زیر دکمه ها را تمیز کنید. بعد با یک دستمال مرطوب بر روی کلید ها بکشید. با گوش پاک کن داخل شکاف ها بکشید. اگر کیبورد خیلی کثیف باشد، محلولی از ایزوپول الکل و آب آماده کنید و بر روی گوش پاک کن بریزید. موس با حرکت بر روی میز کثیفی زیادی را به خود جذب می کند. از همان محلول نصف آب و الکل بر روی گوش پاک کن استفاده کنید و بر موس و شکاف ها بکشید. یک دستمال نمدار بردارید و بر روی بدنه موس بکشید. سیم ها را فراموش نکنید.

ردیاب های سلامت و ساعت های هوشمند
ردیاب های سلامت و ساعت های هوشمند عرق بدن را به خود جذب می کنند. خوشبختانه هر دو دستگاه ها در برابر رطوبت های سبک مقاومت می کنند. روی دستگاه را با آب و دستمال بدون پرز تمیز کنید. قبل از تمیر کردن بند، ردیاب یا ساعت را جدا کنید. قبل از تمیز کردن بند ها، آن ا را از دستگاه یا ساعت جدا کنید. برای بند های پلاستیکی(سیلیکان، کشی و غیره) آن ها را با آب خیس کنید و الکل بر روی آن ها بکشید. اگر از نرم کننده یا کرم ضد آفتاب بر روی بند ها استفاده می کنید. اگر لک ها از بین نرفتند، از تمیز کننده های جادویی کمک بگیرید. اما این تمیز کننده ها لایه های مواد را از بین می بردند و شما در حقیقت از سنباده استفاده می کنید. بند های فلزی را با پارچه بدون پرز پاک کنید و در صورت نیاز دستمال را کمی خیس کنید. اگر از بند بدون لک استیل استفاده می کنید که رنگش رفته است، از واکس کمک بگیرید، اما آن را تمیز کنید تا پوستتان رنگی نشود. برای بند های نقره ای دستمال مخصوص نقره تهیه کنید.
بند های چرمی با آب و دستمال بدون پرز پاک می شوند. بند های نایلونی هم همین طور، اما این بند ها به خصوص با عرق کردن بو می گیرند. اگر بند عرق کرد یا لکه دار شد، از پودر ظرفشویی و آب خالی برای استفاده کنید. برای تمیز کردن سوکت های شارژ از مسواک یا خلال دندان آغشته به الکل کمک بگیرید و آن را با دستمال بدون پرز خشک کنید.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *