شنبه ۱۸ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰

[layerslider id="1"]

انتقال به فضای ابری

انتقال به فضای ابری

 

شرکت Peoplevox متخصص در کمک به برندها، شرکت های تجارت الکترونیکی و خرده فروشان چند کاناله برای بهبود مدیریت مشتریان و بالا بردن بهره وری و عملکرد در راستای تامین نیازهایشان است. ایده این کار از تجربه گذشته موسس آن، جاناتان بلود در زمان اجرا کردن سیستم مدیریت انبار که بسیار هزینه بر و غیر قابل انعطاف بود، گرفته شده است. در سال ۲۰۰۹ او شرکت Peoplevox را برای طراحی و پیشنهاد گزینه ای مناسب برای توانمند سازی راه حل های WMS در خصوص مدیریت سرعت بخشیدن و کنترل موارد پیچیده تجارت الکترونیکی و تجارت خرده فروشان چند کاناله تاسیس کرد. با استفاده از مزایای این سیستم از جمله در دسترس قرار گرفتن آسان، قابل تنظیم و کاربردی بودن، سیستم مدیریت انبار Peoplevox به عنوان نرم افزاری خدماتی به موفقیت های چشم گیری دست یافته و در حال حاضر توانسته بیش از سه میلیون بسته در ماه را برای بیش از ۱۰۰ مشتری در ۲۰ کشور دنیا از جمله برند های شناخته شده ای مانند Barbour ,Intersport ,Mothercare و The Range جا به جا کند. بیش از یک میلیون بسته توسط ُیستم مدیریت انبار Peoplevox در روز جمعه سیاه با موفقیت جابه جا شده است.

 

اضافه کردن برندها

SkateHut شرکتی بریتانیایی و پیشرو در زمینه خرید فوری هر وسیله ایی است که به اسکیت ربط داشته باشد. این خرده فروشی در سال ۲۰۰۷ به عنوان تجارت خانوادگی پس از ساخت کفش های اسکیت “Heelys”در تعطیلاتی در فلوریدا شکل گرفت. ۹ سال بعد آنها ۲ فروشگاه در West Midlands و Northamptonshire و سه انبار و بیش از ۲۰ هزار محصول متنوع داشتند که شامل مواردی همچون اسکیت، تخته اسکیت، کفش غلتکی، دوچرخه، اسکوتر، لباس ها و لوازم دیگر می شد. با تهیه کردن لیستی از بازخوردها و نظرات مشتریان SkateHut هر روز در حال اضافه کردن برندها و محصولات جدید است.

 

چالش

قبل از انتقال به فضای رایانش ابری، شرکت SkateHut بر سیستمی مبتنی بر کار دستی، فشار روی کارگر، کاغذ و خودکار و.. برای بسته بندی و ارسال محصولات همانند معامله با پیک های مختلف کار می کرد. رشد سرعت در کار آنها باعث شد برخی ضعف های کاری مشخص تر شوند، مواردی مانند بسته بندی نکردی بعضی اقلام توسط سیستم عملیاتی انبار. همچنین نداشتن مدیریت محصولات موجود، باعث فروش مواردی شده بود که به دلیل فروش همه موجودی و یا در انتظار دریافت از تولید کننده در انبار موجود نبودند. “برای کنترل و مدیریت این فشار فزاینده ما باید از حائل (بافر) برای اجناس استفاده کنیم تا امکان فروش بیش از موجودی را داشته باشیم”مدیر کل شرکت SkateHut جیمی دل بلوندل در این خصوص توضیح می دهد “ما به مشاور خدمات مشتری اختصاصی، برای ارتباط با مشتریان در خصوص اجناسی که موجودی آنها به اتمام رسیده احتیاج داریم”. با استانداردهای آنها برای ریسک خدمات مشتریان، SkateHut میداند که به محدودیت های سیستم خدمات دستی (خارج از اتومایسیون) رسیده اند. فرایند های ناکارآمد فشار فزاینده ای را روی کل شرکت وارد می کنند مخصوصا در زمان های اوج کار.تیم SkateHut می خواد زیربنایی قوی برای بالا بردن میزان تجارت خود بسازد.

 

راه حل

در دسامبر سال ۲۰۱۳ شرکت SkateHut با دفتر Peoplevox در بریتانیا تماس گرفت تا بتواند سیستم مدیریت انباری تهیه کند که امکان ادغام با پلت فرم حسابداری Sage 200 آنها را داشته باشد. اگرچه Sage 200 پس از جلسه مشاوره ایی با Peoplevox جایگزین شد و پس از دیدار از انبار یکی از مشتریانشان و گفت و گوهایی با تیم فعلی تجارت الکترونیک تامین کننده وبسایت SkateHut جایگزین شد. تصمیم بر این شد که ارتباطی مستقیم بین سیستم مدیریت انبار Peoplevox و پلت فرم تجاری BluBolt E-Commerce آنها می تواند راه حلی بهینه باشد. نرم افزار Peoplevox به عنوان یک سسیستم خدماتی (SaaS) که قبلا توسط خرده فروشان بیشماری در بریتانیا و دنیا مورد استفاده قرار گرفته توانسته به خوبی خود را اثبات کند. اهداف طراحی این سیستم برای مدیریت و کنترل سرعت و پیچیدگیهای مدیریت انبارهای تجارت الکترونیک است و همچنین امکان ادغام با پلت فرم ها ی مشهور تجارت الکترونیک و ERP و پلت فرم های حمل و نقل را دارد. ۵ سال زمان برد تا موسسان Peoplevox و مدیریت آن، جاناتان بلوودبه قابلیت بالقوه ای در استفاده از مدل مشترک “no Capex”SaaS برای پیاده سازی نرم افزار WMS در تجارت الکترونیک در حال رشدو شرکت های خرده فروشی مثل SkateHut دست پیدا کنند. او سال ها زمان صرف پیاده سازی نرم افزار مدیریت انبار و زنجیره تامین را در سراسر جهان کرده و به اشتیاق فزاینده خرده فروشان به جای صرف هزینه ها و زمان زیاد برای اجرای نرم افزار های قبلی که برای دوران تجارت الکترونیک طراحی نشده بودند با سیستم WMS پاسخگو بوده است. به لطف انعطاف پذیری و مقیاس پذیری SaaS در ترکیب با نرم افزار مدیریت انبار WMS شرکت Peoplevox، شرکت SkateHut توانسته به سرعت و با هزینه پایین تر این سیستم را در تمام سازمان خود پیاده سازی کند. تمام فرایند اجرا و پیاده سازی تنها در سه ماه کامل شد. دل بلوندل میگوید: “ما از نحوه ادغام پلت فرم Peoplevox با دیگر سیستم هایمان خرسند هستیم، ما احساس می کنیم این نرم افزار کاربری آسانی داشته باشد اما برای ما پیچیدگی هایی برای هر عملکرد خاصی که می خواهیم دارد”.

 

مزایای تجاری

به دلیل استفاده از راه حل های مبتنی بر SaaS شرکت Peoplevox و نرم افزار WMS آن، SkateHut به رشد ۳۰ تا ۴۰ درصدی رسیده است. دلیل این عملکرد قابل توجه مربوط به افزایش و بالا بردن موقعیت های فروش و سوددهی با بالا بردن دقت در تهیه اجناسی که موجودی آنها تمام شده و کاهش به وجود آمدن خطاها و کاهش هزینه کارمندان است. دل بلوندل معتقد است “در قسمت خدمات مشتریان و انبار، در ارتباط با مقدار سفارش های ارسالی، به کارمندان کمتری نیاز است”. در حال حاضر بیش از ۹۹ درصد مشتریان SkateHut به این سایت امتیاز ۵ را می دهند. کنترل کامل و ۱۰۰ درصدی داشتن بر روی اجناس باعث افزایش چشم گیر رضایت مشتریان شده و نا امیدی آنها از تمام شدن موجودی اجناس را از بین برده است. کاهش زمان تحویل اجناس باعث شده پشتیبانی بهتری نسبت به خدمات مشتری انجام شود. علاوه بر این ها، آنها تنها خرده فروشانی هستند که در روز یک شنبه هم سفارشات موجود در محدوده را برآورده می کنند.

 

بهبود مدیریت نیروی انسانی

تعداد کارمندان و همینطور مدیران بالادستی آنها کاهش یافته چرا که نیازی به مشاور خدمات مشتریان نیست. با توجه به بارکدی شدن اجناس نیاز کمتری به متخصصات چیدمان اجناس وجود دارد. علاوه بر این ساده و آسان شدن فرایند های مربوط به انبار باعث شده، زمان آموزش مسئولان انبار به نصف روز کاهش یابد. این مزیت باعث شده اعضا و پرسنل موقت بتوانند به راحتی و با سرعت بیشتری نسبت به قبل کار کنند. بهبود مدیریت نیروی انسانی در انبار باعث افزایش رضایت شغلی اپراتورهای انبار شده. برای نمونه امروزه اپراتورهای انبار حاضر به کار در روزهای یکشنبه هم هستند. در بلوندل نتیجیه میگیرد که: “Peoplevox تجارت را دگرگون کرده. ما توانایی مدیریت و ارسال بسته های بزرگ را داریم مخصوصا در زمان اوج کار. ما توانایی ارائه بهترین خدمات را با کمترین خطاها در اجناس داریم و می توانیم تا دیروقت ارسال ها را انجام دهیم. تاثیرگذارترین نکته مثبت راه حل WMS شرکت Peoplevox بروی تجارت ما، این حقیقت است که ما توانسته ایم در جایی که هستیم متناسب و با کیفیت ظاهر شویم و می توانیم به رشد و گسترش شرکت بدون نیاز به تغییر ادامه دهیم”.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *