شنبه ۱۸ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰

[layerslider id="1"]

ابزارهای اداری روی تبلت

گر از اسناد خود در فضای ابری نسخه پشتیبان بگیرید، از جمله در گوگل درایو و راپ باکس، می توانید از آفیس گوشی همراه خوتان برای دسترسی به حساب کاربری خود و ورود اسناد به آن استفاده کنید.

استفاده از صدا برای متن ورودی
برنامه کاربردی جدید واژه پرداز مایکروسافت برای آیپد از تبدیل کلام به متن با فشردن یک دکمه استفاده می کند. صفحه کلید این برنامه دکمه میکروفن دارد. با فشردن این دکمه حرف دلتان را بزنید. میکروفن آیپد کیفیت خوبی برای این کار دارد.
برنامه رایگان دیگری به نام Dragon Dictation برای iOS نیز وجود دارد. تنها با یک دکمه (برای ضبط) می تواند یک جمله یا پیام های طولانی تر را به متن تبدیل سازد. این برنامه توسط شرکتی توسعه یافته که نرم افزار رایج NaturallySpeaking را برای رایانه های شخصی تولید می کند.
نسخه اندرویدی evernote ویژگی صدا به متن را سال گذشته اضافه کرد و فایل های صوتی را برای ارجاع بیشتر ذخیره می کند.
میانبرهای صفحه گسترده روی تبلت
ایده استفاده از صفحه لمسی برای کار با صفحه گسترده بسیار جذاب است. البته ممکن است اشکالات شما را زیاد کند زیرا ممکن است سلولی را اشتباهی فشار دهید. اکسل برای آیپد دو ویژگی دارد که اکسل را لمسی پسندتر می سازد.
اولین ویژگی صفحه کلید مخصوص برای استفاده از اکسل روی آیپد است که حاوی نمادهای لازم برای محاسبات و فرمول نویسی می باشد.
کارکرد دوم گزینه ای است که به صورت خودکار نمودار ایجاد می کند، بسته به نوع داده هایی که شما وارد می کنید.
برنامه کاربردی صفحه گسترده اپل رایگان است و اگر شما iOS7 دارید پس از ۱۳ سپتامبر ۲۰۱۳ این برنامه فعال شده و می توانید به صورت رایگان از آن استفاده نمایید. این برنامه یک ویژگی منحصر به فرد دارد که می توانید نمودارهای تعاملی ایجاد نمایید، بنابراین می توانید داده ها را با استفاده از اسلایدر مقایسه کنید. همچنین شامل صفحه کلید مشابه با صفحه کلید اکسل آیپد است.

آیپد را به اشاره گر لیزری تبدیل کنید.
پاورپوینت مایکروسافت برای آیپد تبلت شما را به ابزاری کامل برای ارائه یا نمایش اسلاید روی تلویزیون تبدیل می کند. این برنامه کاربردی این امکان را می دهد تا شما از نور دوربین توکار آیپد به عنوان اشاره گر لیزری برای هایلایت بخش های مهم ارائه خود استفاده نمایید. به سادگی انگشتتان را برای چند لحظه روی صفحه آیپد نگه دارید، سپس اشاره گر لیزری نمایان خواهد شد.
شما می توانید مطالبی را بالای اسلاید در حین ارائه بنویسید. فقط روی فضای خالی نزدیک بالای صفحه تبلت را لمس کنید، سپس آیکون قلم را فشار دهید. دکمه کنار آیکون قلم را بفشارید تا رنگ نوشته هایی که می خواهید بنویسید تغییر کند. در پایان اسلاید، می توانید این علائم را ذخیره یا حذف سازید. Polaris office بهترین برنامه کاربردی برای ایجاد اسلاید روی اندروید است. همانند آفیس روی آیپد، این ابزار نیز اشاره گر لیزری دارد.

طح های فوق العاده با Pages برای iOS
برنامه طراحی iOS7 اپل، pages امکان ایجاد اسناد را می دهد. مثلاً شما می توانید تصاویری را در اسناد وارد کنید بدون این که نگران فرمت متن باشید. به محض قرار گرفتن تصویر، می توانید اندازه یا جهت آن را تغییر دهید. Pages نوار ابزار فرمت متن دارد که یه سادگی می توانید نوع متن را بدون کلیک کردن روی صفحه تغییر دهید.
الگوهای توکار برای ایجاد پوستر، کتابچه و نامه بهترین الگوهایی هستند که تا به حال در نرم افزار آفیس دیده اید.
این برنامه از سپتامبر ۲۰۱۳ برای آیپد iOS7 و آیفون رایگان بوده است.

جاگذاری تصاویر مستقیم از دوربین
شما می توانید از تبلت برای ورود عکس از دوربین به سند استفاده نمایید. برای انجام این کار، در برنامه کاربردی رایگان kingsoft office سند موردنظر را باز کنید و روی insert در نوار ابزار ضربه بزنید، سپس picture و camera. می توانید عکس بگیرید و روی سند مورد نظرتان قرار دهید. برای این کار نماد + را در نوار ابزار فشار دهید تا سندی باز شود سپس insert object و در نهایت لوگوی دوربین را انتخب نمایید.
دسترسی به تمام اسناد ابری
اگر از اسناد خود در فضای ابری نسخه پشتیبان بگیرید، از جمله در گوگل درایو و راپ باکس، می توانید از آفیس گوشی همراه خوتان برای دسترسی به حساب کاربری خود و ورود اسناد به آن استفاده کنید.
در Polaris office برای اندروید، سه نوار افقی در بالا سمت چپ صفحه را انتخاب، سپس زیر cloud، add cloud را انتخاب نمایید. در اینجا شما می توانید تمام حساب های کاربری را به Polaris لینک کنید. WebDAV را برای اضافه کردن حساب ابری انتخاب کنید. برنامه رایگان officeSuite7 Free اندرویدی امکان دسترسی به چند خدمت ابری را می دهد اما شما اجازه افزودن خدماتی غیر از خدمات فهرست شده را ندارید.
Kingsoft office دسترسی به تمام فایل های ابری را آسان می سازد.
در منوی اصلی، آیکون پوشه را انتخاب، سپس cloud storage را برای انتخاب حساب های ابری مورد نظرتان فشار دهید. این برنامه گزینه ای به نام clip to cloud را دارد، که نیاز به برنامه رایگان kingsoft clip دارد. با این برنامه می توانید تصاویر را برای کیپ بورد ابری ذخیره کنید تا از سایر برنامه ها به آن ها دسترسی داشته باشید.

امضای اسناد روی صفحه
امضا کردن اسناد بدون چاپ کردن آن ها یکی از بزرگ ترین مزایای برنامه های اداری روی تبلت است. استفاده از قلم طراحی شده برای تبلت بهترین ابزار است. این قلم هنگام انتخاب سلول در اکسل یا numbers اپل یا پاورپوینت در دسترس است. یکی از بهترین و مناسب ترین قلم های تبلت Wacom bamboo solo stylus است. که در مدل دوسر نیز موجود است.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *