یکشنبه ۴ مهر ماه ۱۴۰۰

[layerslider id="1"]

ابزارهایی برای مرورگرتان

در این مقاله بهترین ابزارهای کمکی و افزونه ها، برای سهولت هرچه بیشتر کار با مرورگرهای مختلف را ارائه داده ایم…

فایل های گوگل درایو را در برنامه های دسکتاپ باز کنید
Google Drive به شما اجازه می دهد فایل ها را در مرورگر خود به وسیله ی اپلیکیشن های وب مانند Docs وSheets باز کنید ، اما این اغلب جایگزینی برای سری کاملی از ویژگی ها که برنامه های Desktop ارائه می دهند ،نیست . برای دریافت بهترین های هر دو ی اینها ، اپلیکیشن زیر شاخه ی جدید Chrome  ، Launcher for Drive را نصب کنید .(bit.ly/drive359 ) این گزینه ی «Open with « در google Drive را وسیع تر می کند بنابراین شا می توانید فایل هایی را که در اکانت خود ذخیره کرده اید در نرم افزار های دلخواه خود در Desktop  راه اندازی کنید . برای مثال ، شما می توانیدفایل های PDF را در Adobe Reader ، عکس ها را در نرم افزار ادیت عکس ترجیحی و فایل های MP3 را در یک موزیک پلیر اختصاصی باز کنید. اگر یک برنامه سازگار قبلا در کامپیوتر شما باز نمی شد ، Chrome  ان را برای شما راه اندازی خواهد کرد.توجه داشته باشید که شما باید در ابتدا فایل های خود را با استفاده از اخرین ورژن اپلیکیشن های Google Drive با  PC و MAC هماهنگ کنید تا بتوانید از این ویژگی جدید نهایت استفاده را ببرید .

نمایش گزینه های Chrome در پایین جهت صفحه
طرز نمایش معمول برای همه ی مرور گر ها این است که گزینه ها را در کنار بالای صفحه نمایش دهند ، ام اگر شما ترجیح می دهید انها را در جهت برعکس در Chrome  داشته باشید ، شما می توانید add-on  جدید vTabs  را نصب کنید ( bit.ly/vtab365) این گزینه ها را به صورت عمودی ،وهمچنین افقی ، در یک نوار درکنار صفحه نمایش می دهد که هنگامی که شما موس خود را در حاشیه سمت چپ پنجره می کشید ، ظاهر می شود( شما همچنین می توانید انتخاب کنید که به طور دائم در انجا نمایش داده شود ). شما می توانید Vtab  را با استفاده از پنج تم مختلف تغییر دهید ، شامل سیاه ، کلاسیک ،ابی ساده ، شما می توانید گزینه ها را ذخیره کرده تا بعدا بخوانید ، و همچنین bookmark ها و گزینه های اخیرا بسته شده را از طریق پانل عمودی باز کنید .
پنهان کردن ایمیل هایتان و post های صفحه های اجتماعی خود
اگر شما نگران هکر ها هستیدو اینکه جاسوس های دولتی بتوانند پیام های وب میل شما را بخوانند و عکس های شبکه های اجتماعی شما را ببینند، شما می توانند از ShadowCrypt(bit.ly/shadow359) برای مخفی کردن محتوی انها استفاده کنید .
انقدر سری است که این هیچ توضیحی یا اسکرین شاتی در صفحه ی Chrome Web Store ذخیره نخواهد کرد، این add-on  انچه را که در فیسبوک ، twitter ، ویاGmailمی نویسید با ظاهری مبدل نشان می دهد ، بنابراین تنها کسی که ShadowCrypt را نصب کرده باشد می تواند ان را رمز گشایی کرده وبخواند. به Option  ها رفته تا بتوانید کلید های رمزگذاری برای سایت های اضافی تعریف کنید ، که به صورت سمبل های قفل شده در باکس های ورود متن نمایش داده خواهد شد . شما می توانید حالت رمز گذاری را با کلیک کردن بر روی علامت قفل شده یا با فشردن Ctrl+Space به حالت روشن یا خاموش تغییر دهید.
ترجمه کردن اصطلاحات مخصوص پزشکی در صفحات وب
جستجو برای توصیه های پزشکی به صورت انلاین می تواند باعث شود شما به جای احساس اطمینان احساس سر درگمی بیشتری کنید، خصوصا زمانی که شما اصطلاحات به کار رفته برای توضیح یک شرایط را متوجه نمی شوید . Mwdical Translator از سایت
Iodine.com(bit.ly/medical359)
چیز ها را برای شما به وسیله برجسته کردن اصطلاحات پزشکی در سایت های گوناگون مثل Wikipedia ، Patient.co.uk  ،و Boots WebMD روشن تر خواهد کرد .موس خود را بر روی یک اصطلاح برجسته شده نگه دارید تا یک pop-up حاوی توضیح ان اصطلاح مشاهده کنید ، برای مثال برای اصطلاح «arrhythmia  « توضیح «ریتم غیر نرمال قلب « را مشاهده خواهید کرد. تمامی اصطلاحات پزشکی در حال حاضر برجسته سازی نمی شوند اما شما می توانید تیم Iodine.com را با خبر کنید اگر به اصطلاحی برخوردید که فکر می کنید باید به دیکشنری مورد نظر اضافه شود .

خوشحالی کریسمس را به هر سایتی که مشاهده می کنید بیاورید
Chrome را به شکل کریسمس در بیاورید به وسیله نصب کردن شاخه ساده ولی سرگرم کننده ی Christmasfy(bit.ly/christmasfy)  ، در عرض کلیک کردن بر روی بک دکمه ؛ این هر صفحه ی وبی را را که شما مشاهده می کنید به یک سرزمین عجایب زمستانی ، کاملا همراه ریزش ذرات برف ؛ همراه بابا نوئل های در حال رقص و موزیک کریسمس تبدیل می کند .به کلیک کردن ادامه دهید تا فستیوال شادی را بر روی صفحه ی خود ایجاد کنید ویا صفحه را دوباره بار گذاری کنید تا برای ان روز دیگر کافی باشد .
فقط اخرین تاریخجه از سایت هایی را که مرور کرده اید، پاک کنید.
حالت Private Browsing باعث می شود Firefox از ذخیره شدن تاریخچه ، کوکی ها   صرف نظر کند ، اما شما نیاز دارید تا قبل از شروع به مرور سایت ها به طور دستی مرورگررا به این حالت تغییر دهید . گزینه ی جدیدForget در فایر فاکس ۳۳٫۱ رد پا های گذشته شما در عرض چند کلیک می پوشاند ،به جای اینکه مجبور شوید به Tools ،Options  ،privacy ، “clear your recent history “ بروید . برای قادر ساختن گزینه Forget در گوشه ی بالای راست بر روی Setting کلیک کرده ، گزینه ی Customize را انتخاب کرده و ایکن Forget  را به روی نوار Bookmarks  بکشید.
بر روی دکمه جدید تولبار کلیک کرده و شما می توانید تاریخچه سایت های مرور شده و کوکی ها یتان را برای پنج دقیقه، دو ساعت یا ۲۴ ساعت اخیر پاک کنید .این همچنین تمامی پنجره ها وتب ها را می بندد و نمی تواند عمل عکس این را انجام دهد ، بنابراین قبل از کلیک بر روی Forget خوب فکر کنید.

ِDuckDuckGo را به عنوان موتور جستجوی اصلی خود تعیین کنید.
یک ویژگی جدید دیگر در  firefox33.1
DuckDuckGo (duckduckgo.com)
بسیار جالب را به موتور جستجوی از پیش نصب شده ی مرور گرتان اضافه می کند .پیش از این ،شما نیاز داشتید تا خودتان ان را با سر زدن به سایت DuckDuckGo و با انتخاب Use in Firefox به مرور گرتان اضافه کنید . بر خلاف Google ،DuckDuckGo  جزئیات جستجوی شما رابرای ثبت فعالیت های انلاین شما ، ذخیره نمی کند ،بنابراین به شما در حفاظت از حریم شخصی تان در شبکه کمک می کند .
برای اتخاب DuckDuckGoبه عنوان موتور جستجوی پیش فرض در Firefox ،به سادگی بر روی فلش سمت چپ جعبه جستجو کلیک کرده وان را از لیست موجود انتخاب کنید.  اگر شما از طریق نوار ادرس جستجو می کنید ،عبارت about:cnfig را در ان تایپ کنید، سپس برای ورودی» keyword.url « جستجو کنید وسپس دوبار بر روی ان کلیک نید وعبارت https//duckduckgo.com را وارد کنید .

یک bookmark به صورت تصادفی از ورودی هیستوری تان ایجاد کنید
اگر نمی توانید که تصمیم بگیرید که کدام صفحه وب را برای دف بعد مشاهده کنید ،چرا نمی گذارید Random Bookmark برای شما تصمیم بگیرد؟                                   ( bit.ly/random359 )  فقط بر روی دکمه  نوار ابزار add-on ها کلیک کنید تا یک سری سایت های به صورت رندم انتخاب شده ازbookmark هایتان ،باز شوند .به طور جایگزین می توانید بر روی فلش کنار دکمه کلیک کرده و history را انتخاب کرده تا یک سایتی را که اخیرا ویزیت کرده دوباره مشاهده کنید ، یا گزینه combined راانتخاب کرده هم از history  ، وهم از bookmark ها انتخاب شود . شما می توانید تنظیمات ایکن toolbar را از طریق تنظیمات add-on  ها انجام دهید .این روشی جالب است که سایت های جالبی را که ذخیره کرده اید واحتمالا ان ها را فراموش کرده اید ، دوباره کشف کنید .
یک ماشین حساب به Firefox  اضافه کنید
اگر شما نیاز دارید زمانی که در حال مرور شبکه های وب هستید، چندین عمل جمع سریع انجام دهید ، Easy Calc(bit.ly/easycalc359) به شما اجازه می دهد یک ماشین حساب با ویژگی های کامل از طریق toolbar  فایرفاکس راه اندازی کنید .در کنار ابزار های استاندارد ریاضی برای جمع زدن ،منها کردن، تقسیم کردن و ضرب کردن گزینه هایی برای ریشه های  مکعب (جذر سوم) و لگاریتم ها هم در صورت نیاز بودن ، وجود دارد
دستیابی به تقویم Google از طریق Opera
اگر شما از تقویم گوگل برای در جریان قرار گرفتن ملاقات ها و اتفاقات استفاده می کنید ، پس add-on مربوط به opera با نام مشابه
(bit.ly/calender359)
یک ضرورت است . این تقویم گوگل به شما اجازه می دهد اتفاقات جدید را به تقویم خود اضافه کرده و اتفاقات موجود را مستقیما از طریق toolbar مرورگر خود بررسی کنید . این تعداد اتفاقات فعال در قالب زمان را نشان می دهد و شما می توانید ارتفاع و پهنای تقویم را تنظیم کرده و از ظاهر روزانه تا ماهیانه ( و برعکس ) بر حسب نیاز تغییر داد . این تقویم از تکنولوژی RSS استفاده می کند تا همیشه به روز باشد و همه ی اتفاقات را در تقویم شما در صفحه ی Options نمایش دهد .

زمانی که Opera اپدیت است اگاه شوید
مرورگر ها اغلب به صورت خود کار اپدیت می شوند ، بنابراین شما نباید درباره ی دانلود اخرین ورژن ان نگران باشید . به هر حال ، انها اکنون به دفعات اپدیت می شوند که این باعث می شود  فراموش کردن اینکه اکنون از کدام ورژن استفاده می کنید اسان گردد ،مگر اینکه شما صفحه ی About مرورگر خود را چک کنید . Browser Update Watchdog  ( bit.ly/watchdog359) به محض  اپدیت شدن مرورگربا اطلاع دادن به شما و نشان دادن شماره ی دقیق ورژن ، کارها را اسان می کند . بر روی ایکن «i “ کلیک کرده تا اطلاعات بیشتری درباره ی نسخه ای از اپرا که استفاده می کنید به دست بیاورید.
ویژگی « Update everything automatically « در ۴۸ ما را ببینید تا در مورد دیگر نرم افزار ها و در مورد اپدیت مرورگر خود اطلاعات بیشتری به دست اورید.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *